Ramazan Kumek Kimdir ?

1973 İstanbul/Nişantaşı doğumlu olan Ramazan Kumek, ilk ve ortaöğretimini yine doğup büyüdüğü yer olan Nişantaşı’nda tamamlamıştır. Küçük yaşlarda başarma ve çalışma isteği Kumek’in ticaret hayatına atılmasına sebep olmuştur.1995 yılında Gençler Soğutma adında soğutma sistemleri üretimi yapan firmasını kurmuştur.

Halı hazırda firma, Simit Sarayları, Beğendik Mağazaları ve Koska gibi birçok kökleşmiş kuruluşlara hizmet vermektedir. Daha sonra sırasıyla Gnç İnşaat ve Gnç Plastik firmalarını kuran Ramazan Kumek, ayrıca yerel gündemin nabzını tutan Genç Gündem adlı gazetenin de sahibidir. Bu atılımlarını sektöre yeni ivme kazandırmakla ilintili olduğunu, buradaki asıl amacın potansiyel müşterilere kaliteli ürünü, hizmeti ve sürekliliği sağlamak adına gerçekleştirdiğini belirtmiştir. Gruplaşan bu firmalar Genç Grup başlığı altında toplanıp, halen faaliyetini sürdürmektedir.

İş hayatında aktif rol alan başarılı iş adamı, başarının dürüstlükten, çok çalışmaktan, her konu ve sorun için her zaman insan hafızasında birçok stratejinin yer almasından geçtiğini, hiç bir şeyin zor olmadığını ancak onu ufak parçalara bölünmesinin gerekliliğini savunmuştur. Ve “Her olmazın doksan dokuz tane oluru vardır.” İlkesini her daim benimsemiştir.

Birçok sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan işadamı çevreye, olaylara ve konulara olan duyarlılığını göstererek örnek bir davranış sergilemektedir.

Örnek aile hayatı ile de dikkat çeken Ramazan Kumek evli, 5 çocuk babasıdır.